Αποχαιρετιστήριο μήνυμα

Ιούν 202124

Αγαπητά παιδιά και αγαπητοί γονείς,

Σας ευχαριστώ για τη συνεργασία τη φετινή εξαιρετικά δύσκολη σχολική χρονιά. Εύχομαι στα παιδιά καλή πρόοδο, καλή ξεκούραση και καλές βουτιές! Στους γονείς εύχομαι καλό καλοκαίρι, καλή ξεκούραση και υπομονή, έτσι ώστε να ανταπεξέλθουν στον αγώνα των καθημερινών υποχρεώσεών τους και στις απαιτήσεις της ανατροφής και της εκπαίδευσης των παιδιών τους!

Όσον αφορά το αν θα παραμείνω στο σχολείο κι αν θα αναλάβω του χρόνου τη Δ΄ τάξη, δεν μπορώ να απαντήσω. Το πιο πιθανό είναι ότι δε θα επιστρέψω. Ακόμα κι αν επιστρέψω, όμως, δεν είναι σίγουρο ότι θα αναλάβω την ίδια τάξη. Φυσικά, δεν είναι τίποτα βέβαιο. Τόσο η επιστροφή μου στο σχολείο όσο και το να αναλάβω την ίδια τάξη εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες.

Έως τον Σεπτέμβριο… Καλά να περνάτε! Καλό καλοκαίρι!

κυρία Βασιλική

από κάτω από: Ανακοινώσεις| με ετικέτα  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αποχαιρετιστήριο μήνυμα

Ιούνιος 2021

Σαν σήμερα

27/4/1941: Αυτοκτονεί η συγγραφέας Πηνελόπη Δέλτα σε ένδειξη διαμαρτυρίας για την κατάληψη της Αθήνας από τους Γερμανούς.
Ήταν η πρώτη συγγραφέας που έγραψε παιδικά βιβλία στη δημοτική γλώσσα. Μερικά από αυτά είναι: Ο Μάγκας, Τρελαντώνης, Στα μυστικά του βάλτου.