Ευχές

Δεκ 202023

Αγαπητοί μου μαθητές/-τριες,

Σας εύχομαι καλά Χριστούγεννα, καλή Πρωτοχρονιά και ευτυχισμένο το νέο έτος!!! Ελπίζω να ξεκουραστείτε από τις καθημερινές σχολικές σας υποχρεώσεις και να περάσετε όμορφα με τις οικογένειές σας! Αύριο θα σας αποσταλεί ένα email με τους βαθμούς του 1ου τριμήνου. Οι βαθμοί σας είναι εξαιρετικά επιεικείς καθώς τόσο πέρσι όσο και φέτος δεν κάνατε μάθημα υπό φυσιολογικές συνθήκες, αλλά αντίθετα βιώσατε πρωτόγνωρες καταστάσεις οι οποίες δημιούργησαν κενά και δυσκολίες στην απόκτηση της νέας γνώσης. Άλλωστε παίρνετε πρώτη φορά βαθμούς και δεν είστε συνηθισμένοι στην αξιολόγηση και στη βαθμολόγηση των προσπαθειών σας. Οφείλετε και οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στις οικογένειές σας, οι οποίες τόσο καιρό που κάνουμε μάθημα εξ αποστάσεως αλλά και πριν από αυτό, στάθηκαν στο πλευρό σας και σας στήριξαν σε κάθε βήμα και δυσκολία σας διαδραματίζοντας δύο ρόλους: του γονέα (ή αδελφού-ής) και του δασκάλου. Χωρίς τη βοήθειά τους δε θα μπορούσαμε να κάνουμε μάθημα. Οι γονείς σας αφιέρωσαν κόπο, χρόνο και χρήματα για να μπορέσετε να κάνετε μάθημα έστω και υπό αυτές τις συνθήκες και να μορφωθείτε. Φροντίστε, λοιπόν, να τους δείξετε την ευγνωμοσύνη σας και την αγάπη σας με κάθε τρόπο! Μια μικρή παράκληση τόσο για τις διακοπές των Χριστουγέννων όσο και γενικά για τη ζωή σας: Να διαβάζετε. Να διαβάζετε συνεχώς. Να διαβάζετε οτιδήποτε πέφτει στα χέρια σας: βιβλία, περιοδικά, εφημερίδες, συνταγές, κτλ.

Η κυρία σας

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Σχολικές γιορτές σχ. έτος 2020-21| με ετικέτα  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχές