Εγγραφή στα μαθήματα της Γ΄τάξης στην πλατφόρμα eclass

Νοέ 20206

Σας παρακαλώ πολύ να μπείτε στην πλατφόρμα eclass με τους περσινούς κωδικούς σας για το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο και να κάνετε εγγραφή στα μαθήματα της Γ’ τάξης. Η διαδικασία είναι ίδια με πέρσι. Στην πλατφόρμα υπάρχουν μόνο τα ονόματα των μαθημάτων. Δεν υπάρχει άλλο υλικό π.χ. ασκήσεις κτλ. Τα μαθήματα έχουν δημιουργηθεί σε περίπτωση που κλείσουν τα δημοτικά σχολεία. Για να είμαστε, δηλαδή, προετοιμασμένοι. Κάποια από τις επόμενες ημέρες θα σας στείλω email με οδηγίες για τη σύγχρονη διδασκαλία και τον σύνδεσμο της ψηφιακής αίθουσας που δημιούργησα για τους μαθητές μου στη Webex. Όλα αυτά θα ισχύσουν εάν και εφόσον κλείσουν τα δημοτικά. Μέχρι τότε συνεχίζουμε κανονικά το μάθημα στο σχολείο και στο ιστολόγιο. Εάν κλείσουν τα δημοτικά, θα κάνουμε μάθημα σύγχρονα και ασύγχρονα χρησιμοποιώντας τη Webex, την eclass και το ιστολόγιο. Όταν λάβετε το email με τον σύνδεσμο και τις οδηγίες, παρακαλώ πολύ, να μου στείλετε την εξής απάντηση με email για να είμαι σίγουρη ότι το λάβατε: “Έλαβα το email”.

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφή στα μαθήματα της Γ΄τάξης στην πλατφόρμα eclass

Νοέμβριος 2020

Σαν σήμερα

14/10/1863: Ο σουηδός χημικός Aλφρεντ Νόμπελ πατεντάρει την παρασκευή της νιτρογλυκερίνης.
Από την εφεύρεσή του αυτή θα κερδίσει πολλά χρήματα, ικανά για να συντηρούν μέχρι σήμερα το Ίδρυμα Νόμπελ, που απονέμει τα ομώνυμα βραβεία.