Ασκήσεις Access

Να κατεβάσετε το συμπιεσμένο αρχείο με τις ασκήσεις της Access στον υπολογιστή σας και να το αποθηκεύσετε στον κατάλογο στα έγγραφα σας  που έχετε τις υπόλοιπες εργασίες για την Access.  Για να κατεβάσετε το αρχείο πατήστε εδώ.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ασκήσεις Access

Τεχνικά Θέματα Πωλήσεων – Εργασία 19

Εργασία 19η στο Εργαστηριακό Μάθημα «Τεχνικά Θέματα Πωλήσεων & Προδιαγραφές Υλικού και Λογισμικού». Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε την εργασία.

Αντωνόπουλος Βασίλειος

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τεχνικά Θέματα Πωλήσεων – Εργασία 19

Κώδικας HTML για την Άσκηση 3 με χρήση CSS

Παρακάτω σας δίνεται ο κώδικας HTML για την άσκηση 3 με χρήση CSS με θέμα τις

περιφερειακές συσκευές του υπολογιστή .

Κώδικας HTML για την άσκηση 3 με χρήση CSS.

Αφού κάνετε την άσκηση να τη στείλετε στο e-mail: adonopoulos.vasileios@gmail.com.

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κώδικας HTML για την Άσκηση 3 με χρήση CSS

HTML Άσκηση 3 με χρήση CSS

Παρακάτω σας δίνεται η «HTML Άσκηση 3 με χρήση CSS : ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ»  η οποία αφορά τη χρήση εσωτερικής μορφοποίησης  CSS για εμφάνιση και απόκρυψη στοιχείων της ιστοσελίδας αλλά και τη χρήση φωλιασμένων λιστών.

HTML Άσκηση 3 με χρήση CSS : ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ. (Πρέπει να γράψετε εσείς τον κώδικα HTML)

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο HTML Άσκηση 3 με χρήση CSS

HTML Εφαρμογή 10 (Από το βιβλίο σας): Κρυφτό!

Παρακάτω σας δίνεται ως άσκηση να γράψετε κώδικα HTML για να φτιάξετε την «Εφαρμογή 10 : Κρυφτό!» που αναφέρει το βιβλίο σας στη σελίδα 49 και αφορά ένα παράδειγμα εμφάνισης και απόκρυψης τμήματος του περιεχομένου μιας ιστοσελίδας με τη χρήση ενοτήτων της HTML και της γλώσσας CSS.

Εφαρμογή 10 : Κρυφτό! (σελίδα 49 στο βιβλίο σας). (Ο κώδικας HTML σας δίνεται έτοιμος)

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο HTML Εφαρμογή 10 (Από το βιβλίο σας): Κρυφτό!

HTML Άσκηση 2 με χρήση CSS

Παρακάτω σας δίνεται η «HTML Άσκηση 2 με χρήση CSS : ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΕΠΑΛ ΠΑΤΡΑΣ»  η οποία αφορά τη χρήση εσωτερικής μορφοποίησης  CSS και κλάσεων αλλά και τη χρήση πινάκων με συγχωνευμένα κελιά.

HTML Άσκηση 2 με χρήση CSS : ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΕΠΑΛ ΠΑΤΡΑΣ. (Πρέπει να γράψετε εσείς τον κώδικα HTML)

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο HTML Άσκηση 2 με χρήση CSS

Τεχνικά Θέματα Πωλήσεων – Εργασία 18

Εργασία 18η στο Εργαστηριακό Μάθημα «Τεχνικά Θέματα Πωλήσεων & Προδιαγραφές Υλικού και Λογισμικού». Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε την εργασία.

Αντωνόπουλος Βασίλειος

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τεχνικά Θέματα Πωλήσεων – Εργασία 18

Τεχνικά Θέματα Πωλήσεων – Εργασία 17

Εργασία 17η στο Εργαστηριακό Μάθημα «Τεχνικά Θέματα Πωλήσεων & Προδιαγραφές Υλικού και Λογισμικού». Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε την εργασία.

Αντωνόπουλος Βασίλειος

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τεχνικά Θέματα Πωλήσεων – Εργασία 17

HTML Εφαρμογή 9 (Από το βιβλίο σας): Σύνδεσμοι σε χρήσιμα εργαλεία λογισμικού

Παρακάτω σας δίνεται ως άσκηση να γράψετε κώδικα HTML για να φτιάξετε την «Εφαρμογή 9 : Σύνδεσμοι σε χρήσιμα εργαλεία λογισμικού» που αναφέρει το βιβλίο σας στη σελίδα 46 και αφορά τη χρήση μορφοποίησης διαδοχικών φύλλων στυλ CSS σε συνδέσμους και σε στοιχεία αριθμητικών και μη αριθμητικών λιστών.

Εφαρμογή 9 : Σύνδεσμοι σε χρήσιμα εργαλεία λογισμικού (σελίδα 46 στο βιβλίο σας). (Ο κώδικας HTML σας δίνεται έτοιμος)

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο HTML Εφαρμογή 9 (Από το βιβλίο σας): Σύνδεσμοι σε χρήσιμα εργαλεία λογισμικού

HTML Εφαρμογή 8 (Από το βιβλίο σας): Πίνακας … κλασικών επιτυχιών

Παρακάτω σας δίνεται ως άσκηση να γράψετε κώδικα HTML για να φτιάξετε την «Εφαρμογή 8 : Πίνακας… κλασικών επιτυχιών» που αναφέρει το βιβλίο σας στη σελίδα 42 και αφορά τη χρήση μορφοποίησης διαδοχικών φύλλων στυλ CSS σε έναν πίνακα.

Εφαρμογή 8 : Πίνακας… κλασικών επιτυχιών (σελίδα 42 στο βιβλίο σας). (Ο κώδικας HTML σας δίνεται έτοιμος)

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο HTML Εφαρμογή 8 (Από το βιβλίο σας): Πίνακας … κλασικών επιτυχιών