Για το Σαββατοκύριακο!

Μαρ 202027

alphanualphapinuepsilonupsilonsigmatauiotakappa972

Αγαπητά παιδιά,

το αναπνευστικό σύστημα του ανθρώπου είναι εξαιρετικά σημαντικό για την υγεία του. Τις τελευταίες εβδομάδες διαπιστώνουμε ότι ο νέος κορονοϊός πλήττει αυτό το σύστημα και δημιουργεί λοίμωξη, δηλαδή αρρώστια! Κάνοντας κλικ στον πιο πάνω σύνδεσμο μπαίνω στο ανοιχτό σχολείο και βλέπω τα βίντεο, τις παρουσιάσεις και τα κείμενα. Κάνω λοιπόν αυτή τη μικρή επανάληψη και μετά συμπληρώνω το φύλλο εργασίας. Το στέλνω στο μέιλ ή σαν έγγραφο ή σαν φωτογραφία. Είναι για το σαββατοκύριακο!!!

Επίσης, μόλις ολοκληρωθεί η συμμετοχή στο padlet θα κάνουμε μια ακόμη μικρή δραστηριότητα!

Καλή μέρα!

αναπνευστικό σύστημα

από κάτω από: ΦΥΣΙΚΗ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Για το Σαββατοκύριακο!