Ενημέρωση 23 Οκτωβρίου

Οκτ 202023

Γλώσσα: “Στον πόλεμο του 1940” σελ. 79 και “Για λίγο ψωμί” σελ.80. Ανάγνωση τα κείμενα και την άσκηση στην e me όπως είπαμε χθες.

Μαθηματικά: σελ. 39 προβλήματα 5,6

Προετοιμασία για τη γιορτή της 28ης Οκτωβρίου. Κάθε μαθητής θα λάβει στην e me ένα ποίημα ή ανάγνωσμα το οποίο και θα μάθει να απαγγέλει(διαβάζει) σωστά (δεν το μαθαίνει απ’ έξω).Μαζί με το ιστορικό της επετείου και τα κείμενα, τραγούδια, παρουσιάσεις και βίντεο που κάνουμε στην τάξη θα ετοιμαστεί η γιορτή που θα γίνει την Τρίτη 27/10 στην αίθουσά μας.

Επίσης, τη Δευτέρα τα παιδιά να έχουν μαζί τους το Ανθολόγιο.

από κάτω από: Ημερολόγιο| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση 23 Οκτωβρίου