ΠΕΡΙΚΛΗ ΘΩΙΔΗ blog

Βγάλε από την ψυχή σου λόγια να ακουστούν

Σχετικά

Περικλής  Γεννήθηκα στη Δράμα στις 29/8/1964. Είμαι Δάσκαλος και διορίστηκα στην Ευρυτανία τον Αύγουστο του 1988. Από το 1989 δουλεύω στη Διεύθυνση Π.Ε. Ν. Δράμας ως υπεύθυνος πληροφορικής (ατύπως ο τίτλος !!!) και έχω αναπτύξει για τη πρωτοβάθμια εκπαίδευση τις παρακάτω εφαρμογές:

• Μισθοδοσία μονίμων εκπαιδευτικών
  • Μισθοδοσία Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών
  • Μισθοδοσία Ωρομισθίων-Διαχείριση ωρών εργασίας και προϋπηρεσίας
  • Μισθοδοσία καθαριστριών Ι.Δ.Α.Χ.
  • Διαχείριση ενσήμων Ι.Κ.Α. (Α.Π.Δ.)
  • Μεταθέσεις εκπαιδευτικών εντός ΠΥΣΠΕ
  • Πρωτόκολλο
  • Διαχείριση εκπαιδευτικών και σχολικών μονάδων

Η γλώσσα προγραμματισμού που χρησιμοποιώ (εκτός από τις εφαρμογές μισθοδοσίας μονίμων και αναπληρωτών που είναι γραμμένες σε Clipper) είναι η Delphi 5.0. Κάποιες από τις παραπάνω εφαρμογές είναι σε περιβάλλον client/server σε βάση δεδομένων Ms SQL Server.Όπως φαίνεται κύρια ασχολία μου είναι ο προγραμματισμός και το διδακτικό κομμάτι  της ζωής μου αφορά και αυτό τους υπολογιστές με μαθήματα σε σεμινάρια κάθε είδους του (πάλαι ποτέ) ΕΛΚΕΠΑ, των ΚΕΚ του Ε.Κ.Δ.Δ., διδασκαλία σε ΙΕΚ, σε Ολοήμερα Σχολεία (όταν μπορούσαν οι δάσκαλοι να διδάξουν τις νέες τεχνολογίες στο ολοήμερο), σε ΤΕΙ (4 εξάμηνα) σε εργαστηριακό μάθημα υπολογιστών.

Ηλεκτρονική διεύθυνση αλληλογραφίας: thoidis*at*sch.gr