Πρόκειται για τα αντισηπτικά που χρησιμοποιούνται στα σχολεία προκειμένου να απολυμαίνουν οι μαθητές τα χέρια τους ώστε να προφυλαχτούν από τη μετάδοση του ιού της νέας γρίπης.
Το ποσό δόθηκε για να καλύψει τις ανάγκες των μαθητών των τριών δημοτικών σχολείων και των τριών νηπιαγωγείων του Δήμου Αγίου Παύλου Θεσσαλονίκης. Ο δήμαρχος Νίκος Βαρσάμης ακόμη περιμένει την απάντηση του υπουργείου Εσωτερικών σε επιστολή του με την οποία ρωτά αν πρόκειται για λάθος ή αν όντως αυτό είναι το πραγματικό ποσό που δικαιούνται για την αγορά αντισηπτικών για τους 400 μαθητές των τριών δημοτικών σχολείων και των 100 παιδιών των τριών νηπιαγωγείων του δήμου του.
Η λιτότητα ξεκίνησε από τα βασικά…
Αφήστε μια απάντηση
Για να σχολιάσετε πρέπει να συνδεθείτε.