Σχόλια

Το παρόν ιστολόγιο Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Φθιώτιδας φιλοδοξεί να αποτελέσει μέσο επικοινωνίας, πληροφόρησης και διάχυσης καλών πρακτικών μεταξύ των εκπαιδευτικών του νομού μας. Μέσω του εν λόγω ιστολογίου, κάθε εκπαιδευτικός θα μπορεί να λαμβάνει γνώση των εγκεκριμένων προγραμμάτων, διαγωνισμών και δράσεων που υλοποιούνται κατά το σχολικό έτος 2021-22, να περιηγείται σε χρήσιμο υλικό για την υλοποίηση πολιτιστικών προγραμμάτων, περιβαλλοντικών προγραμμάτων και προγραμμάτων υγείας και να δημοσιοποιεί στην εκπαιδευτική κοινότητα, διαμέσου της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, τα έργα και τις δράσεις του/της στα πλαίσια προγραμμάτων που αναλαμβάνει, αλλά και να βλέπει τα έργα και τις δράσεις άλλων συναδέλφων του νομού μας.

Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα!

Νίκος Καζαντζάκης

Δεν κληρονομούμε τη γη από τους προγόνους μας, τη δανειζόμαστε από τα παιδιά μας!

Ινδιάνικη παροιμία

Η ευτυχία δεν είναι παρά καλή υγεία και ασθενής μνήμη!

Albert Schweitzer