Η Σελίδα των Εφήβων

Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων Ν. Ιωαννίνων

Καλωσήρθατε στο site του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων

Οκτ 20121

Βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε την επαναλειτουργία του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων Ν. Ιωαννίνων. Για την έναρξη του σχολικού έτους ευχόμαστε στους εκπαιδευτικούς και στους/στις  μαθητές/τριες των Γυμνασίων και Λυκείων του νομού μας, η φετινή χρονιά να είναι γόνιμη και αποδοτική και ευελπιστούμε σε μια εποικοδομητική συνεργασία.

Αφήστε μια απάντηση

“Υπάρχουν στιγμές που θα θέλαμε να μεγαλώσουμε γρήγορα, για να είμαστε ελεύθεροι κι ανεξάρτητοι και να μην δίνουμε λογαριασμό σε κανέναν. Υπάρχουν όμως και κάποιες στιγμές που τρομάζουμε. Δεν θέλουμε να μεγαλώσουμε, γιατί διαπιστώνουμε πόσο δύσκολο είναι να μπορεί κανείς στην εποχή μας να στηρίζεται στα πόδια του και να είναι ανεξάρτητος. Και τότε κάνουμε ΥΠΟΜΟΝΗ, φροντίζοντας να εφοδιάσουμε τον εαυτό μας με γνώσεις και συναισθηματικές εμπειρίες, ώστε να προετοιμάσουμε την εποχή της πολυπόθητης αυτονομίας όπως ο καθένας μας την ονειρεύεται.”
adolescence401