ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΣΤ΄2 ΤΟΥ 14ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

www.seraskitis’sblog.gr

Το «Ένας Ζωντανός και Δημιουργικός χώρος» είναι ένα ιστολόγιο της ΣΤ2 τάξης του 14ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας. Είναι ένα από τα δύο ιστολόγια τάξεων  δημοτικών σχολείων στο νομό Καρδίτσας.                                                                                                     Οι μαθητές αυτής της τάξης γράφουν για το πώς πέρασαν σε κάποιες εκπαιδευτικές επισκέψεις. Έχει περιγραφή όλων των επισκέψεων της τάξης με φωτογραφίες και κείμενο.                                                                                                                                  Γράφουν όμως και ανέκδοτα και αινίγματα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, έχει και όλα τα κόμικς του Αστερίξ για να τα διαβάσεις δωρεάν.                                                             Έχει πληροφορίες για το διαγωνισμό που διοργανώνει το πρόγραμμα ΟΙΚΑΔΕ της Tράπεζας Κύπρου και του Μουσείου Ελληνικής Παιδικής Τέχνης, καθώς και το έργο με το οποίο η τάξη μας πέρυσι κέρδισε Α΄ Πανελλήνιο βραβείο.                                           Επίσης έχει και εκπαιδευτικό υλικό. Έχει τα νέα του σχολείου και τις εφημερίδες της τάξης. Ακόμη έχεις τη δυνατότητα να διαβάσεις τα μίνι-βιβλία που έγραψαν οι μαθητές, καθώς και αποκόμματα εφημερίδων στα οποία εμφανίζεται η τάξη.                                     Δεν είναι εκπληκτικό;                                                                                                           Επισκεφτείτε το!

Κατηγορίες: ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΩ ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΟΥ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.