Καλοκαιρινές Διακοπές

Φέτος στις διακοπές μου πέρασα υπέροχα! Έκανα πολλά και διασκεδαστικά πράγματα, ξεκουράστηκα και διάβασα λιγάκι. Πρώτα, ήρθαν τα ξαδέλφια μου από την Αμερική. Παίξαμε με πολλά πράγματα όπως με πάζλ, με επιτραπέζια κ.ά. Μερικές φορές βγαίναμε έξω για σουβλάκια, κυρίως στην πλατεία Ακαδημίας. Όταν έφυγαν τα ξαδέλφια μου στεναχωρήθηκα αρκετά, επειδή τους βλέπω περίπου κάθε 2-3 χρόνια, όμως χάρηκα επειδή θα πηγαίναμε διακοπές  στην Ερέτρια σε ένα ξενοδοχείο 5 αστέρων, για μια εβδομάδα. Μου άρεσε πολύ το ξενοδοχείο και τα δωμάτια,  όμως περισσότερο απ’ όλα μου άρεσε η πισίνα με την φανταστική θέα προς τη θάλασσα.  Μου άρεσε πιο πολύ η πισίνα απ’ την θάλασσα, γιατί μπορούσα να πάω όπου ήθελα (ακόμη και εκεί που δεν πατούσα) χωρίς να έχει τσούχτρες και βρομιές. Πέρασε όμως η βδομάδα και όλοι μαζί πήγαμε στο εξοχικό μας, στη Νέα Αγχίαλο. Δυστυχώς όμως η θάλασσα είχε και σαλούφες. Κατά τα άλλα πέρασα πολύ ωραία και εκεί. Μου άρεσαν πολύ αυτές οι διακοπές και δε θα τις ξεχάσω ποτέ.

Σχετικά με papouliasm

Είμαι μαθητής της Ε2 τάξης του 14ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας.

Κατηγορίες: ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.

Ένα σχόλιο στο Καλοκαιρινές Διακοπές

1. Μιχάλη, τι ωραία είναι όσα έγραψες! Παιχνίδια με τα ξαδέρφια σου που ζουν στην Αμερική, Πλατεία Ακαδημίας (τα καλύτερα σουβλάκια), διακοπές στην Ερέτρια και τη Νέα Αγχίαλο! Πέρασες πράγματι ένα θαυμάσιο καλοκαίρι! Πρέπει να μας πεις περισσότερα όταν βρεθούμε ξανά.