εκπαιδευτικά σενάρια, διακρίσεις

Εκπαιδευτικό σενάριο STEM στο αποθετήριο SCIENTIX

«Design a garden for your community» Σχεδίασε ένα κήπο για την κοινότητά σου

.

Καλή πρακτική STEM στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Έργου “March: Make Science Real in Schools”

Light Pollution: A historical study on a modern threat.

Βέλτιστο διδακτικό σενάριο ΣΕΠ  στην πλατφόρμα Αισωπος του ΙΕΠ

«ο δρόμος της επαγγελματικής σταδιοδρομίας»

Προτάσεις ΙΕΠ

– Υποστηρικτικό υλικό για τη Ζώνη Δημιουργικών Δραστηριοτήτων  Η φύση στο σχολείο μας

-Υποστηρικτικό υλικό για την Ερευνητική Εργασία  Τί συμβαίνει όταν δεν τρέφονται σωστά τα φυτά μας;

Ανοικτή εκπαιδευτική πρακτική στο Φωτόδενδρο

«Η Φύση στο σχολείο μας»

Εκπαιδευτικό σενάριο στην εφαρμογή Learning Designer What if soil could speak to our farmers

eTwinning project «Green spots in town» 1o Βραβείο στον 12ο Εθνικό Διαγωνισμό etwinning 2017 (κατηγορία ΓΕΛ, ΕΠΑΛ)

Παράδειγμα καλής πρακτικής eTwinning

Παρουσίαση του  eTwinning έργου «Planning our sustainable town» στο σεμινάριο που διοργανώθηκε από την Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ. στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Έργου “March: Make Science Real in Schools”, την Παρασκευή 20 Μαρτίου 9.00-17.00, στο INNOVATHENS, στο πλαίσιο του Athens Science Festival.

Βραβείο πρωτοτυπίας και δημιουργικότητας στη συγγραφική ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ Ιεράπετρας, για την περιβαλλοντική ιστορία «Ο Κόμπι και η Στίνκυ» στο διαγωνισμό περιβαλλοντικής ιστορίας 2017, στο πλαίσιο του Δικτύου ΠΕ «Φύση Χωρίς Σκουπίδια» της Ελληνικής Εταιρίας Προστασίας της Φύσης.

.

COMENIUS MULTILATERAL PARTNERSHIPS – Star project στο αποθετήριο European Shared Treasure

«Natural Treasures of Europe»