Τα πρώτα μας “γράμματα γνωριμίας”

…αναζητούν παραλήπτες!

Τα παραδώσαμε σήμερα στην “ταχυδρόμο” και αυτή με τη σειρά της θα τα μοιράσει στους μαθητές κάποιου άλλου σχολείου, ώστε να ξεκινήσουμε αλληλογραφία στα γαλλικά.

Στον “πίνακα ανακοινώσεων” που ακολουθεί αναρτήσαμε τα γράμματά μας.

Κατηγορίες: Correspondance (Αλληλογραφία), Se présenter (Παρουσιάζομαι), Travaux des élèves (Εργασίες μαθητών). Ετικέτες: , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.

4 Responses to Τα πρώτα μας “γράμματα γνωριμίας”

1. Ο/Η Λάζαρος Δεμίρης λέει:

Όμορφο περιβάλλον εργασίας, ξεκάθαρες ενότητες, πλοήγηση φιλική στον χρήστη, ευχάριστες, χρήσιμες και ενδιαφέρουσες δραστηριότητες, εμπνευσμένη εφαρμογή των ΤΠΕ στην εκπαίδευση. Εξαιρετική δουλειά.Τυχεροί και τυχερές οι μαθητές και οι μαθήτριές σας!
    ΜΠΡΑΒΟ !
    Λάζαρος Δεμίρης ( Φιλόλογος)

2. Ευφάνταστο, εύκολο, δημιουργικό ! Μπράβο συναδέλφισσα !
    Χρειάζομαι εντατικά μαθήματα για το blog μου. Πώς μπορούμε ν’αρχίσουμε αλληλογραφία σαν σχολεία. Γράφω από το Κιλκίς, φέτος είμαι σε 5 σχολεία : 3 μέσα στην πόλη και 2 σε χωριά. Τα παιδιά, αλλά κι εμείς χρειαζόμαστε κίνητρα !

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Χαρά Χρυσουλίδου