Κύκλος εκπαίδευσης από το Τ.Ε.Ι. Αθήνας στη Θεματική Περιοχή του Εκπαιδευτικού Λογισμικού & Βασικών Εφαρμογών ΕΛ/ΛΑΚ

Η Μονάδα Αριστείας ΕΛ/ΛΑΚ του ΤΕΙ Αθήνας, προσκαλεί στον Κύκλο Εκπαίδευσης «Αποθετήρια & Ανοικτοί Εκπαιδευτικοί Πόροι (ΑΕΠ)», φοιτητές, προγραμματιστές, εκπαιδευτικούς και όλους όσους ασχολούνται ή επιθυμούν να ασχοληθούν με το ανοικτό λογισμικό στη Θεματική Περιοχή του Εκπαιδευτικού Λογισμικού & Βασικών Εφαρμογών ΕΛ/ΛΑΚ.

Στόχος είναι η εκπαίδευση των συμμετεχόντων με απώτερο σκοπό την αποτελεσματική και δημιουργική συμμετοχή τους στη συνεργατική ανάπτυξη Έργου συνεισφοράς (project) σε εφαρμογές ΕΛ/ΛΑΚ, σχετικά με αποθετήρια Ανοικτών Εκπαιδευτικών Πόρων. Η συνεισφορά στην κοινότητα του ανοικτού λογισμικού μπορεί να γίνει μέσω:

• της προσθήκης λειτουργικότητας
  • του εξελληνισμού διεπαφής
  • του εξελληνισμού τεκμηρίωσης

Τα έργα συνεισφοράς (projects) θα αξιολογηθούν και τα καλύτερα θα βραβευτούν!

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Κατηγορίες: Ελεύθερο λογισμικό, Επιμορφώσεις - Σεμινάρια. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.