perekpel’s blog

Περιβαλλοντική Εκπαίδευση Δ.Ε. ν. Πέλλας

Αρχεία για 17 Δεκεμβρίου 2010

Εθνικό Θεματικό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «ΕΛΙΑ

Το ΚΠΕ Καλαμάτας λειτουργεί για όγδοη χρονιά το Εθνικό Θεματικό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «ΕΛΙΑ» . Πληροφορίες στην ιστοσελίδα του ΚΠΕ

ΕΘΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΠΕ ΦΙΛΙΠΠΩΝ‏

Το ΚΠΕ Φιλίππων λειτουργεί το εθνικό δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Μαθαίνω για το Περιβάλλον Παίζοντας» Πληροφορίες για το δίκτυο μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα του ΚΠΕ

ΘΕΜΑΤΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ “ΤΟ ΣΕΙΣΜΙΚΟ ΤΟΞΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ”‏ ΤΟΥ ΚΠΕ ΛΙΘΑΚΙΑΣ

Το ΚΠΕ Λιθακιάς Ζακύνθου ενημερώνει ότι, αφού έλαβε υπόψη την έγκριση λειτουργίας του Εθνικού θεματικού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης: « Το Σεισμικό Τόξο που μας ..ενώνει» με την  υπ αριθ. 150147 / Γ7 απόφαση του ΥΠ.Π.Δ.Β.Μ.Θ. / ΣΕΠΕΔ ,  συνεχίζει και για τη φετινή σχολική χρονιά τη λειτουργία του δικτύου.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ‏ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ ΣΕ ΚΠΕ

Λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών της Β. Ελλάδας και προσωρινής διακοπής των μαθημάτων η Δ/νση ΣΕΠΕΔ αποφάσισε την παράταση των αιτήσεων για τα Προγράμματα των ΚΠΕ. Παρακαλούνται  οι εκπαιδευτικοί – συντονιστές των Περιβαλλοντικών ομάδων των σχολείων της Διεύθυνσης, να αποστείλουν τις αιτήσεις για τα Προγράμματα των ΚΠΕ μέχρι και την Τετάρτη 12/01/2011.