Καταγραφή 50

Μία σπουδαία διοργάνωση με φιλανθρωπικό χαρακτήρα θα λάβει χώρα τη Δευτέρα 16 Οκτωβρίου στις 17:00 στο Δημοτικό στάδιο Ελευθερούπολης.

2 Οκτ 2023

Συντάκτης: ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | Κάτω από: Χωρίς κατηγορία

Καταγραφή 7

Ξεκινάνε την  Τετάρτη 4 Οκτωβρίου τα μαθήματα κολύμβησης για τους μαθητές και τις μαθήτριες

Καταγραφή3

Το 3ο Δημοτικό Σχολείο Ελευθερούπολης γιόρτασε την 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023 την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου με επίσκεψη στο Δημοτικό γήπεδο Ελευθερούπολης.

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Καταγραφή 8Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου στις 09.30. Στις 09.00 θα περάσει το λεωφορείο να πάρει τα παιδιά από το Χορτοκόπι και το Νέο Συρράκο.  Στις 10.30 το λεωφορείο θα αναχωρήσει από το σχολείο μας για να επιστρέψει τα παιδιά στο Νέο Συρράκο και στο Χορτοκόπι.   Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές και οι μαθήτριες θα εισέλθουν στις τάξεις τους , θα γνωρίσουν τους δασκάλους τους και θα πάρουν τα πρώτα τεύχη από τα βιβλία τους. Για το λόγο αυτό καλό θα είναι τα παιδιά να φέρουν μαζί τους και τις σχολικές τους τσάντες. Υπολογίζουμε ότι μέχρι τις 10.30 θα παιδιά θα έχουν σχολάσει . Στις 10.30  μπορείτε οι γονείς που μένετε στην Ελευθερούπολη και συνοδεύεται τα παιδιά σας στην αποχώρηση , να έρθετε να παραλάβετε τα παιδιά σας. Στον Αγιασμό του σχολείου για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς μπορούν να παραβρεθούν και όσοι γονείς επιθυμούν από κάθε τάξη . Ο Σύλλογος γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας θα προσφέρει λουκουμάδες για όλους μας  μετά τον Αγιασμό.  Ευχαριστώ πολύ τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας  και για το κέρασμα στον Αγιασμό και για τη δωρεά αθλητικού υλικού στο σχολείο μας  για το μάθημα της Φυσικής Αγωγής αλλά και για τα δωράκια που θα προσφέρει στους νέους μαθητές του σχολείου μας, τα πρωτάκια μας!!!

Πολλές ευχές και πάλι για μία  ευλογημένη και δημιουργική σχολική χρονιά.
Για το 3ο Δ.Σ. Ελευθερούπολης

Μετά απο τέσσερα πολύ όμορφα χρόνια στη Διεύθυνση του 12ου Δ.Σ.Καβάλας , με απόφαση της Διεύθυνσης Α/θμιας Εκπαίδευσης Καβάλας τοποθετήθηκα στη θέση του Διευθυντή του 3ου Δ.Σ. Ελευθερούπολης. Ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου για τη συνεργασία, την εκτίμηση και την εμπιστοσύνη τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς, τους γονείς και τους μαθητές του 12ου Δ.Σ.Καβάλας. Θα τους έχω πάντα στην καρδιά μου.

3ο Δ.Σ.ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

Ένα νέο ξεκίνημα είναι τώρα μπροστά μου. Σε αυτή τη νέα μου προσπάθεια θεωρώ υποχρέωση μου να απευθυνθώ στους  γονείς του 3ου Δ.Σ.Ελευθερούπολης  και να ζητήσω τη συμπαράσταση τους, τη συνεργασία τους  και τη συνεισφορά τους . Όλοι μαζί ενωμένοι και αγαπημένοι, εκπαιδευτικοί του σχολείου, μαθητές και γονείς του σχολείου θα προχωρήσουμε και θα πετύχουμε στο εκπαιδευτικό μας έργο.

Ολοκληρώθηκαν τα μαθήματα Κολύμβησης

Βραβεύτηκε η μαθήτρια μας που διακρίθηκε στο διαγωνισμό ζωγραφικής