Καλώς ήρθατε στις Μικρές Ιστορίες!

Στο ιστολόγιό μου «Μικρές Ιστορίες» θα περιηγηθείτε σε επιλεγμένο  εκπαιδευτικό υλικό που αφορά σε γνωστικά αντικείμενα του Δημοτικού Σχολείου, σε δραστηριότητες για τον  εορτασμό πανελλήνιων και παγκόσμιων ημερών καθώς και  σε πρακτικές που αποδείχτηκαν χρήσιμες και αποτελεσματικές για εμένα στη διαμόρφωση της ομάδας τάξης.

Το περιεχόμενο του εκπαιδευτικού υλικού στη Γλώσσα και τα Μαθηματικά αφορά σε μικρές επαναλήψεις στη θεωρία και στην πράξη για τους μαθητές και τις μαθήτριές μου που ενδιαφέρονται και παροτρύνονται να μελετήσουν ξανά κάποια συγκεκριμένα, κομβικά σημεία της διδακτέας ύλης, καθώς και για κάθε ενδιαφερόμενο.

Στην  κατηγορία που αφορά στον εορτασμό Παγκόσμιων και Πανελλήνιων ημερών θα θυμηθούμε ξανά δραστηριότητες που κάναμε ομαδικά στην τάξη.

Παίζουμε, μαθαίνουμε, μεγαλώνουμε όλοι μαζί!

To ιστολόγιο ενημερώνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Σας εύχομαι καλή περιήγηση!

Ιωάννα Παρασίδου