Ολοκληρώθηκε η συμμετοχή του νηπιαγωγείου μας στο έργο “S.T.E.A.M. for kids”, στο οποίο συμμετείχαν εκπαιδευτικοί και μαθητές από Τουρκία,Λιθουανία , Ιταλία, Ελλάδα, Βουλγαρία και Ρουμανία. Στο πλαίσιο του project, μαθητές και εκπαιδευτικοί αξιοποίησαν ενεργά τα εργαλεία Web 2.0, αποκομίζοντας πολλαπλά οφέλη. Η υιοθέτηση αυτών των εργαλείων οδήγησε στην απόκτηση νέων δεξιοτήτων, στη δημιουργία πρωτότυπων εκπαιδευτικών προϊόντων και στην καλλιέργεια δεσμών συνεργασίας και ομαδικότητας. Η χρήση των ΤΠΕ λειτούργησε ως γέφυρα επικοινωνίας και συνεργασίας, ενισχύοντας το πνεύμα ομαδικότητας και την παραγωγικότητα. Όλοι οι συμμετέχοντες συνεργάστηκαν στενά, συνεισφέροντας από κοινού στην υλοποίηση του έργου. Η ομαδική εργασία, άψογα ενσωματωμένη στο χρονοδιάγραμμα, απέδωσε καρπούς, με τους μαθητές να συμμετέχουν ενεργά σε κάθε βήμα της εκπαιδευτικής διαδικασίας.
ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ
ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ
1. ΒΙΝΤΕΟ
2. ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ
3. ΕΚΘΕΣΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΕΡΓΟΥ