“Europe, nice to meet you”- Μάιος-Ιούνιος

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το eTwinning έργο μας “Europe, nice to meet you!” με οδηγό το αρκουδάκι PADDINGTON. Ήταν ένα ταξίδι γεμάτο γνώσεις, δημιουργικότητα και συνεργασία, που ενέπνευσε τους μικρούς μαθητές μας. Εξερευνήσαμε τις ευρωπαϊκές κουλτούρες, τα αξιοθέατα και τα έθιμα μέσω ψηφιακών ιστοριών, διαδραστικών παιχνιδιών και δραστηριοτήτων. Συνεργαστήκαμε με σχολεία από διάφορες χώρες, κάναμε νέους φίλους και μοιραστήκαμε εμπειρίες και γνώσεις. Δημιουργήσαμε ψηφιακά βιβλία, ζωγραφίσαμε, γράψαμε ιστορίες και τραγουδήσαμε, φέρνοντας τις χώρες της Ευρώπης πιο κοντά. Η χαρά και ο ενθουσιασμός των παιδιών ήταν η κινητήρια δύναμή μας. Ευχαριστούμε θερμά όλους τους συνεργάτες μας,  τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές από όλα τα σχολεία, για την αφοσίωση και τον ενθουσιασμό τους.

1Γ

1Β