ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2022-2023

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΩΝ        Τηλ:2810-230907

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΙΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την παρ.4 του άρθρου 6, του ΠΔ79/2017(Α΄25) οι αιτήσεις για τις  εγγραφές στο νηπιαγωγείο το σχολικό έτος 2022-2023,  θα πραγματοποιηθούν από  1 έως 20   Μαρτίου και θα γίνουν ηλεκτρονικά στο gov.gr  στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://proti-eggrafi.services.gov.gr.

Στο νηπιαγωγείο εγγράφονται νήπια που γεννήθηκαν το 2017 και προνήπια  που γεννήθηκαν το 2018.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται είναι τα εξής:

1 – Τα στοιχεία του νηπίου/προνηπίου για το οποίο αιτούνται την εγγραφή, (ηλεκτρονικά).

2 -Τη διεύθυνση μόνιμης  κατοικίας η οποία τεκμηριώνεται από λογαριασμό ΔΕΚΟ, μισθωτήριο συμβόλαιο ή άλλο δημόσιο πρόσφατο έγγραφο,από το οποίο να προκύπτει ρητά η διεύθυνση κατοικίας (αναρτάται ηλεκτρονικά).

3 – Τα στοιχεία άλλου/ων τέκνου/ων που φοιτούν στο σχολείο της περιοχής,(βεβαίωση φοίτησης από το σχολείο).

4 – Τα στοιχεία των συνοδών των νηπίων/προνηπίων κατά την προσέλευση και αποχώρηση τους, ( υποβάλλεται με αίτηση ) στο νηπιαγωγείο.

5 – Ατομικό  Δελτίο Υγείας μαθητή/τριας, συμπληρωμένο από παιδίατρο  (το παίρνετε από το νηπιαγωγείο ή το εκτυπώνετε από το internet).

6 – Βιβλιάριο υγείας ή άλλου στοιχείου ,από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται (φωτοτυπία των εμβολίων του παιδιού).

7 – Αίτηση γονέα για ολοήμερο τμήμα και τμήμα πρόωρης υποδοχής,(από το νηπιαγωγείο και ισχύει μόνο για όσους ενδιαφέρονται για ολοήμερο τμήμα).

8 – Γνωμάτευση από Κ.Ε.Δ.Α.Σ.Υ. εφόσον υπάρχει σε περίπτωση μαθητών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες.

Όλα τα δικαιολογητικά προσκομίζονται στο νηπιαγωγείο εντός της προθεσμίας των εγγραφών, κατόπιν ραντεβού με την προϊσταμένη του νηπιαγωγείου.

Ωράρια τμημάτων:

Υποχρεωτικό τμήμα: Προσέλευση 8:15-8:30, αποχώρηση 13:00.

Προαιρετικό  ολοήμερο τμήμα: Προσέλευση 8:15-8:30, αποχώρηση       16:00.

Τμήμα πρόωρης υποδοχής: Προσέλευση  7:45-8:00 και αποχώρηση 16:00.

Στο τμήμα πρόωρης υποδοχής έχουν δικαίωμα συμμετοχής μόνο τα παιδιά που είναι εγγεγραμμένα στο ολοήμερο τμήμα.

Πρόωρη αποχώρηση νηπίων και προνηπίων από το ολοήμερο τμήμα δεν προβλέπεται.

ΟΡΙΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΩΝ

Βασιλειές, Σύλλαμος, Εθνικής Αντίστασης έως αρχή οδού Γιούχτα-δεξαμενές, (Η οδός Γιούχτα ανήκει στον Άγιο Βλάση).

Προς Μαραθίτη έως την οδό Μάνου Χατζηδάκη και Αγλαόπης,(Η Αγλαόπης ανήκει στην Φορτέτσα).

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε καθημερινά από τις 12:00-13:00 στο τηλέφωνο 2810-230907 , με την προϊσταμένη του νηπιαγωγείου Δραμουντάνη Φρειδερίκη. Επίσης η παραλαβή και η  προσκόμιση των δικαιολογητικών  θα γίνεται κατόπιν ραντεβού.

Ευχαριστούμε

Η     Προϊσταμένη του νηπιαγωγείου