ΝΗΠΙΑ Α΄
Σας προσκαλούμε να ταξιδέψετε μαζί μας και να συναντήσουμε την ΑΓΑΠΗ μέσα από την νοηματική και την παράδοση
ΝΗΠΙΑ Β΄
Κυρίες και κύριοι μαζευτήκαμε όλοι εδώ σήμερα για να σας αποχαιρετήσουμε και να κλείσουμε τη φετινή χρονιά με μια όμορφη γιορτή. Θα προσπαθήσουμε πολύ να ευχαριστηθείτε από όσα εσείς θα ακούσετε και από όσα εσείς θα δείτε. Θα σας θυμίσουμε πόσο διαφορετική ήταν κάποτε η Αθήνα ,που εμείς τα παιδιά δεν ζήσαμε αλλά την βλέπουμε από τις ταινίες. Θα σας ταξιδέψουμε σε μία εποχή νοσταλγική , όσο και ξεχασμένη μέσα από εικόνες του παρελθόντος
Ελάτε λοιπόν όλοι μαζί να μεταφερθούμε για λίγο στο χθες και να απολαύσουμε, τις όμορφες κοπέλες που έκαναν την βόλτα τους στο Ζάππειο τα ρομαντικά κορίτσια που αγνάντευαν το φεγγάρι τα ζεστά βράδια του καλοκαιριού ,τους φίλους που συναντιόντουσαν στο καφενείο και συζητούσαν για τα βάσανα τους τις μελωδικές καντάδες, τα ανάλαφρα όμορφα τραγούδια τους αυστηρούς μπαμπάδες που κατάβρεχαν τους νεαρούς που τόλμαγαν να πειράξουν τις κόρες τους .
Στην συνέχεια περνώντας τα χρόνια οι φτωχοί λατερναντζήδες μάγευαν με την μουσική τους τις όμορφες τσιγγάνες που χόρευαν με πολύ κέφι.
Αργότερα οι κόρνες και οι μηχανές από τα σαραβαλάκια της εποχής αναστάτωναν την ησυχία της πρωτεύουσας.
Είστε έτοιμοι λοιπόν να μας καμαρώσετε ;
Και σαν μικρή μας αμοιβή από όλους σας ζητούμε πολλά χειροκροτήματα στο τέλος να ακούμε !!!!
ΝΗΠΙΑ Γ΄
Σας προσκαλούμε στο πανηγύρι του νησιού μας στις 15 Αυγούστου μετά την περιφορά της εικόνας !!! Ζωντανή μουσική και χορός !!! Εσύ θα το χάσεις;