Διαδικτυακή συνάντηση σχολείων δικτύου!

Στο πλαίσιο της κοινής θεματικής ενότητας «Ζω καλύτερα – Ευ Ζην» των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, με θέμα την υγιεινή διατροφή, συναντηθήκαμε διαδικτυακά με τα συνεργαζόμενα σχολεία του Δικτύου, με στόχο φυσικά τη συνεργασία μεταξύ μας!

Την Πέμπτη 9 Μαρτίου συνδεθήκαμε διαδικτυακά, μιλήσαμε με τους φίλους μας και εντοπίσαμε ότι ο Ρούλης επισκέφτηκε και τα δικά τους σχολεία και ότι μίλησε σε όλα τα παιδιά για τη σωστή διατροφή! Το λόγο πήρε η κα Μιχαέλα, σχολική νοσηλεύτρια, του Νηπιαγωγείου Τρικάλων και πέρα του ότι γνωρίσαμε την ειδικότητά της, μας έδειξε μία εκπαιδευτική παρουσίαση δίνοντάς μας συμβουλές  για να διατηρήρουμε την καλή μας υγεία μέσα από την υγιεινή διατροφή και τη σωματική δραστηριότητα.