ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με την επαναλειτουργία της δια ζώσης εκπαίδευσης στις σχολικές μονάδες και προσπαθώντας να τηρήσουμε όλα τα ενδεδειγμένα μέτρα προστασίας από τον νέο κορωνοϊό αποφασίσαμε ως Σύλλογος Διδασκόντων   να διαφοροποιήσουμε  την  ώρα  προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών μας για τα δύο τμήματα ως εξής:
. Για το 1ο τμήμα (ολοήμερο) η πρωϊνή προσέλευση θα γίνεται στις 8.00 π.μ.και θα ολοκληρώνεται στις 8.15 π.μ. ενώ η αποχώρηση των μαθητών που δεν παραμένουν στο ολοήμερο τμήμα θα γίνεται στις 12.45.
Οι μαθητές του ολοημέρου αποχωρούν στις 16.00 .
. Για το 2ο τμήμα η πρωϊνή προσέλευση  θα γίνεται στις 8.15 π.μ. και θα ολοκληρώνεται στις 8.30 π.μ. και η αποχώρηση θα γίνεται στις 13.00′.
Οι ρυθμίσεις αυτές αποσκοπούν στην αποτροπή του συνωστισμού των γονέων-συνοδών στην είσοδο του νηπιαγωγείου μας  και σας παρακαλούμε να φροντίσετε ώστε να τηρηθούν τα παραπάνω με τη δέουσα προσοχή και συνέπεια.

Σύλλογος Διδασκόντων