28η Οκτωβρίου!!!
Θέλοντας να ξετυλίξουμε το κουβάρι της ιστορίας για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940, μιλήσαμε και διαβάσαμε βιβλία για το έπος του ’40 και για το κανόνι της Ειρήνης, είδαμε σχετικά βίντεο και φωτογραφίες και πίνακες που συμβολίζουν την Ειρήνη, δημιουργήσαμε, εκφραστήκαμε, τραγουδήσαμε και γιορτάσαμε το μεγάλο ΟΧΙ……….
…….. και την ΕΙΡΗΝΗ που νικάει τον πόλεμο!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!