Ενημέρωση για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι από αυτή την εβδομάδα, ύστερα από εισήγηση του Υπουργείου Παιδείας, δημιουργήσαμε ως σχολική μονάδα τη δική μας ηλεκτρονική τάξη ( e-class ), την οποία μπορείτε και να επισκέπτεστε προκειμένου  μαζί με τους μικρούς μαθητές να βλέπετε και να πραγματοποιείτε τις διάφορες δραστηριότητες που αναρτά η κάθε νηπιαγωγός για την τάξη της.

Μπορείτε να μπαίνετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση: eclass.sch.gr

Όταν θα είστε στην αρχική σελίδα, θα πρέπει να κάνετε ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ( στο πάνω μέρος της οθόνης σας ) και στη συνέχεια να επιλέξετε ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ-ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗ.

Έπειτα θα επιλέξετε ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ  και όταν σας εμφανίσει τα ονόματα των σχολείων της περιοχής, θα μεταβείτε στο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

Μπαίνοντας στη σελίδα του σχολείου, μπορείτε να επιλέξετε το μάθημα που έχει αναρτήσει η κάθε εκπαιδευτικός ( θα δείτε στα δεξιά της οθόνης το ονοματεπώνυμο της κάθε νηπιαγωγού)

( για το πρωϊνό τμήμα  3– της κας Αντας– θα επιλέγετε το όνομα ΧΑΪΔΩ ΣΦΥΡΙΔΗ )

Θα χαρούμε πολύ να μας στέλνετε στο mail του Νηπιαγωγείου, τις εργασίες που θα κάνετε με τα παιδιά.

Σε περίπτωση που έχετε κάποια δυσκολία, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας, στο mail του σχολείου ή στην ομάδα viber που έχει το Ολοήμερο Τμήμα.

Ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία!