eTwinnig- Και το Πάσχα μένουμε σπίτι….μαζί!!!

Αγαπημένα μας μαθητούδια,

έχουμε ετοιμάσει για σας πολλές πασχαλινές δραστηριότητες για να απολαύσετε μαζί με την οικογένεια σας μέσα στις γιορτές.

Παραμύθια, συνταγές, παιχνίδια, κατασκευές, έθιμα και ποιήματα όλα δηλαδή όσα θα κάναμε μαζί και στο σχολείο, για να διαλέξετε όσα από αυτά θέλετε και να διασκεδάσετε στο σπίτι!

Όλες οι αποστολές βρίσκονται μέσα σε έναν διαδραστικό πίνακα Genially που επιμελήθηκαν μέσα από το eTwinning έργο “Μένουμε σπίτι…μαζί!” πολλές κυρίες από πολλά σχολεία για όλους εσάς και τους φίλους σας στην υπόλοιπη Ελλάδα!

Πατώντας στον παρακάτω σύνδεσμο:

θα σας οδηγήσει σ’ αυτή την εικόνα:

Πατώντας επάνω στα διάφορα στοιχεία του πίνακα, θα οδηγηθείτε στις πασχαλινές σας αποστολές!

Μπορείτε να κάνετε όσες σας αρέσουν, εάν θέλετε και όλες! Μπορεί να προστεθούν κι άλλες!!!

Πάρτε μια ιδέα……

Μετά ξέρετε τι να κάνετε! Στέλνετε τις φωτογραφίες σας στις κυρίες στο mail

mail@nip-ag-konst.fth.sch.gr

και μετά τις γιορτές θα τις συγκεντρώσουμε όλες σε ένα υπέροχο ηλεκτρονικό βιβλίο!

Σας αφήνουμε με ένα βίντεο από τις δικές σας δράσεις ….

Το βίντεο με τα κολάζ 215 σχολείων που δημιουργήθηκαν για  τον Ψεματούρη, το βιβλίο που  μας διάβασε η Γιολάντα Τσορώνη Γεωργιάδη

Γνωρίζουμε ότι αυτό το Πάσχα θα θέλαμε να το περάσουμε όλοι εντελώς    διαφορετικά!!!

Σας ευχόμαστε να είσαστε γεροί, χαρούμενοι, θετικοί,αισιόδοξοι με τις οικογένειες σας !!! και….μπόρα είναι …..θα περάσει!!!

Άλλωστε, το Πάσχα είναι η γιορτή της αγάπης και της ελπίδας!

Καλό Πάσχα σε όλους σας!!!

Οι κυρίες σας

Με αγάπη!!!