Να τα πούμε;;;

Tην Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023 οι μαθητές του νηπιαγωγείου μας μαζί με τους εκπαιδευτικούς ξεχύθηκαν  στους δρόμους του χωριού και είπαν τα κάλαντα! Γύρισαν στο νηπιαγωγείο με χίλια δυο καλούδια και πολλές ευχές από τους κατοίκους του χωριού  που  περιμένουν κάθε χρόνο να ακούσουν τις γλυκιές παιδικές φωνούλες τους .Και του χρόνου με υγεία!!!

Συμμετείχαμε  επίσης στη δράση του Δημοτικού Ραδιοφώνου Ξάνθης, όπου μαθητές από διάφορα σχολεία της περιοχής ηχογραφούν χριστουγεννιάτικα τραγούδια, ευχές και κάλαντα για να μεταδοθούν από τον σταθμό τις εορταστικές ημέρες των Χριστουγέννων ! Ευχόμαστε   οι  φωνούλες των παιδιών μας να  γλυκάνουν τις  καρδιές όλων των ανθρώπων και να έχουμε όλοι υγεία, ειρήνη, ευτυχία και μια δημιουργική χρονιά!!!