Η 1η Οκτωβρίου είναι η Παγκόσμια Ημέρα Τρίτης Ηλικίας, μια ημέρα αφιερωμένη στους παππούδες και στις γιαγιάδες αλλά και στους προπαππούδες και τις προγιαγιάδες.
Διαβάσαμε με τα παιδιά το παραμύθι «Ο παππούς και η γιαγιά είναι ξεχωριστοί». Στη συνέχεια το κάθε παιδί μας είπε για τους παππούδες και τις γιαγιάδες τους, τι τους αρέσει να κάνουν μαζί, ζωγράφισαν γιατί τους θεωρούν ξεχωριστούς και έκαναν μια εργασιούλα όπου έπρεπε να επιλέξουν τι χρειάζονται οι άνθρωπο Τρίτης Ηλικίας
Τέλος για την ημέρα αυτή φτιάξαμε μια ατομική κατασκευή για τον παππού και τη γιαγιά την οποία τα παιδιά πήραν μαζί τους φεύγοντας από το σχολείο.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΠΠΟΥ!!!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΓΙΑ!!!