Το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, η Επιστημονική Εταιρία European School Radio, το πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο και ο Ο.Π.Α.Ν. Δήμου Αθηναίων-Τεχνόπολις ΑΕ, συνδιοργανώνουν το 3ο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου και το Διαγωνισμό ραδιοφωνικού ηχητικού μηνύματος και τραγουδιού “Κάν’ το ν’ ακουστεί”. Το Φεστιβάλ και ο διαγωνισμός απευθύνονται σε μαθητές σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
Διαβάστε εδώ για τους όρους συμμετοχής, τους στόχους, τη θεματογραφία κ.α.