Οι μαθητές των Δημοτικών Σχολείων του Ν. Κορινθίας, θέλοντας να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα
<< Αγαπώ και προβάλλω τον τόπο μου >>,του υπουργείου Παιδείας , με τη βοήθεια των Δασκάλων τους, δημιούργησαν βίντεο , συγκέντρωσαν φωτογραφικό υλικό που προβάλλει τον τόπο τους και το έστειλαν στον υπεύθυνο Περιβαλλοντικής Εκπ/σης της Δ/νσης Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης Ν.Κορινθίας.
Από το υλικό αυτό δημιουργήθηκε το βίντεο που βλέπετε.
ΜΠΡΑΒΟ!!!!! στα παιδιά, τους Δασκάλους τους και τον υπεύθυνο της Περιβαλλοντικής Εκπ/σης της Δ/νσης Π.Ε Ν.Κορινθίας.