Το Σχολείο των Ονείρων μας

Το ημερολόγιο της Ελένης

Αγαπητό μου ημερολόγιο,

Σήμερα αποφάσισα να σου μιλήσω για το σχολείο των ονείρων μου. Στο σχολείο των ονείρων μου θα ήθελα να μαθαίνουμε μόνο εικαστικά, γυμναστική και αγγλικά. Επίσης, θα βλέπαμε ταινίες, ντοκιμαντέρ και αστεία περιστατικά. Θα ήθελα το κυλικείο να δίνει δωρεάν γλυκά και έξω στην αυλή θα ήθελα να υπάρχει πολλή πρασινάδα και γκαζόν. Θα ήθελα αντί για πίνακες, θρανία και καρέκλες να υπήρχαν μαγικά χαρτιά και να έγραφαν μόνα τους όσα σκεφτόμασταν και να μην είχαμε εργασίες για το σπίτι ποτέ! Θα ήθελα το σχολείο να ανοίγει περίπου στις 10:00 και να κλείνει στις 15:00. Το ολοήμερο θα λειτουργούσε από τις 15:00 μέχρι και τις 18:00. Αντί για δασκάλους θα ήθελα να είχαμε κλόουν! Στην αυλή θα ήθελα να είχαμε ζωάκια και να τα έπαιζαν και να τα πρόσεχαν οι μαθητές.

Καληνύχτα!

Με αγάπη,

Ελένη

το σχολείο των ονείρων της Ελένης

Ελένη2

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.