Το Σχολείο των Ονείρων μας

Το ημερολόγιο της Δέσποινας

Αγαπητό μου ημερολόγιο,

Σήμερα θα σου περιγράψω το όνειρο που είδα. Είδα ότι πήγα σε ένα σχολείο μαγικό. Είχε δύο κτίρια γεμάτα με όμορφες αίθουσες. Ανάμεσα στα δύο κτίρια είχε μία μεγάλη πισίνα και εκεί μας μάθαιναν να κολυμπάμε. Είχε και ένα μεγάλο γυμναστήριο! Το μισό ήταν γήπεδο ποδοσφαίρου και το άλλο μισό γήπεδο μπάσκετ. Είχε ένα μεγάλο κήπο με λουλούδια, λαχανικά και φυτά. Είχε και ζώα που τα φροντίζαμε πολύ. Από τις αγελάδες βγάζαμε γάλα και φτιάχναμε τυρί. Μας μάθαιναν και να μαγειρεύουμε. Είχε πολλά δωμάτια και αν θέλαμε μπορούσαμε να μένουμε εκεί, να διαβάζουμε ή να ξεκουραζόμαστε. Εκεί μπορούσαν να μένουν και οι γονείς μας και, αν ήθελαν , μπορούσαν να έρχονται και στα μαθήματα. Πολλά μαθήματα, όπως τη Μελέτη και την Ευέλικτη Ζώνη, τα κάναμε στον κήπο του σχολείου, όταν ο καιρός ήταν καλός. Το πιο ωραίο από όλα όμως ήταν και η άλλη πισίνα με θαλασσόνερο που είχε μέσα και ζώα της θάλασσας! Στο σχολείο των ονείρων μου έρχονταν ζωγράφοι και μας μάθαιναν να ζωγραφίζουμε σαν και αυτούς! Αυτό το σχολείο ήταν φανταστικό, μακάρι να ήταν πραγματικό!!!

Καληνύχτα.

Με αγάπη,

Δέσποινα

το σχολείο των ονείρων της Δέσποινας

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.