Δασκάλα σε… διαθεσιμότητα

και σε νέες, πρωτοβάθμιες περιπέτειες

James – Dust Motes

Νοέ 201527
από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο James – Dust Motes

Ημερολόγιο Χριστουγέννων

Δεκ 20141

Καλό μήνα! Βρήκα από εδώ ένα εκτυπώσιμο ημερολόγιο αντίστροφης μέτρησης για τα Χριστούγεννα.

Εκτύπωσα, έκοψα, κόλλησα και το έστησα στην τάξη. Μπορείτε να γράψετε δραστηριότητες για κάθε μέρα.

Προσωπικά, έβαλα κάποιες δραστηριότητες, αλλά τα υπόλοιπα κρύβουν μικρά δωράκια για κάθε μαθητή. Τα πιτσιρίκια ξετρελάθηκαν!

Ημερολόγιο Χριστουγέννων

από κάτω από: Διακόσμηση | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημερολόγιο Χριστουγέννων

Εβδομαδιαίος προγραμματισμός

Οκτ 20143

Ένα αρχείο για τον εβδομαδιαίο προγραμματισμό των μαθημάτων:

weekly lesson planning

Αριστερά γράφουμε τα μαθήματα.  Άφησα τα πλαίσια κενά για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί για όλες τις τάξεις και όχι μόνο για την Ε.  Αν δε διδάσκετε τόσα μαθήματα μπορείτε στις επιπλέον θέσεις να κρατήσετε σημειώσεις, τις ομάδες, τους βοηθούς της τάξης κλπ. Το εκτυπώσιμο αρχείο θα το βρείτε εδώ.

Το φόντο είναι από εδώ. Για τα υπόλοιπα γραφικά δυστυχώς δεν είχα πρόχειρους τους δημιουργούς.

από κάτω από: Χρηστικά | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εβδομαδιαίος προγραμματισμός
« Παλιότερα άρθρα