Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2024-2025 : 2024-04-11

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ.1, ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2024-2025, θα σας αποστείλουμε (Α΄ Λυκείου, Β΄ Λυκείου) σχετική ενημερωτική επιστολή καθώς και δύο (2) υποδείγματα Υπεύθυνων Δηλώσεων, ώστε να μπορέσετε να αντιγράψετε το περιεχόμενο.

Μπορείτε να κατεβάσετε την ενημερωτική επιστολή για τις e-εγγραφές κάνοντας κλικ εδώ.

Μπορείτε να κατεβάσετε το υπόδειγμα Α της Υπεύθυνης Δήλωσης κάνοντας κλικ εδώ. Η συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση υπογράφεται από τον κηδεμόνα, ο οποίος θα κάνει την e-εγγραφή του παιδιού του.

Μπορείτε να κατεβάσετε το υπόδειγμα Β της Υπεύθυνης Δήλωσης κάνοντας κλικ εδώ. Η συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση υπογράφεται από τον άλλο γονέα, ο οποίος δεν θα κάνει την e-εγγραφή του παιδιού του.

Εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 22-04-2024, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr.

Για τις λεπτομέρειες της διαδικασίας και της έναρξης λειτουργίας των e-εγγραφών, θα λάβετε νεότερη ενημέρωση.