«Συζητώντας για την επικοινωνία στην οικογένεια και το σχολείο»

Το σχολείο μας, θεωρώντας καθήκον του να αναπτύξει δραστηριότητες που συμβάλλουν όχι μόνο στην εκπαιδευτική διαδικασία αλλά και στην καλύτερη λειτουργία του, διοργάνωσε την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2012, στην αίθουσα εκδηλώσεων ομιλία –συζήτηση με ομιλητή τον επίκουρο καθηγητή του τμήματος ΤΕΕΑΠΗ και αντιπρόεδρο Ευρώπης στην Παγκόσμια Οργάνωση Προσχολικής Αγωγής κ. Στελάκη Νεκτάριο. Την εκδήλωση με θέμα «Συζητώντας για την επικοινωνία στην οικογένεια και το σχολείο» παρακολούθησαν οι μαθητές της Β΄λυκείου, γονείς και καθηγητές τους. Την ενδιαφέρουσα εισήγηση, που στηρίχτηκε σε εκ των προτέρων υποβληθέντα από μαθητές θέματα που τους απασχολούν, ακολούθησε συζήτηση μεταξύ των μαθητών και του εισηγητή.

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις δραστηριότητες, Εκδηλώσεις Δραστηριότητες 2012-2013. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.