Στις 24-4-2024 πραγματοποιήθηκε ενημερωτική συνάντηση της σχολικής κοινότητας, με τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Καλαβρύτων κατά την οποία οι μαθητές ενημερώθηκαν για τον κανονισμό του Δήμου σχετικά με το σχέδιο προστασίας και διαφυγής σε περίπτωση φυσικών καταστροφών και έκτακτων φαινόμενων του Δήμου, εξέφρασαν τις απορίες τους και υπέβαλλαν προτάσεις για αλλαγές του κανονισμού στο τμήμα που αφορά το χωριό τους.
Στη συνάντηση συμμετείχε η εκπαιδευτική και μαθητική κοινότητα του ΓΕΛ και Γυμνασίου Κλειτορίας.