Μηχανογραφικό Δελτίο 2021 υποψηφίων για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/και την εισαγωγή στα ΔΙΕΚ.2021.

Από σήμερα 19 μέχρι 28 Ιουλίου 2021 οι υποψήφιοι (μαθητές ή απόφοιτοι) που συμμετείχαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις 2021, μπορούν να υποβάλλουν μηχανογραφικό για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση ή/ και στα ΔΙΕΚ. Οι ίδιες ημερομηνίες ισχύουν και για τους αποφοίτους που επιθυμούν να υποβάλλουν μηχανογραφικό για εισαγωγή στην τριτοβάθμια με το 10%.
Οι υποψήφιοι μπορούν να επισκέπτονται, χρησιμοποιώντας τον προσωπικό κωδικό ασφαλείας τους (password) στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://michanografiko.it.minedu.gov.gr/ και να επιλέγουν το Μηχανογραφικό Δελτίο (Μ.Δ) για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/ και το Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο (Π.Μ.Δ) για εισαγωγή στα Δημόσια ΙΕΚ.
Εκπαιδευτικοί του σχολείου θα είναι στη διάθεσή των υποψηφίων για υποστήριξη, στις 21, 22  και 28/7/2021 .

ΕΝΤΥΠΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ 2021

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ 2021