Συμμετοχή του 1ου Γυμνασίου Νέας Σμύρνης

Ήταν ιδιαίτερη τιμή και χαρά για τους μαθητές του 1ου Γυμνασίου νέας Σμύρνης η συμμετοχή τους στην τριήμερη εκδήλωση που οργανώθηκε από τον «Πανελλήνιο Σύλλογο Προσαρμοσμένων Δραστηριοτήτων ΑΛΜΑ» σε συνεργασία με τον «Σύλλογο Ατόμων με Σκλήρυνση Κατά Πλάκας» και τον Δήμο Παλαιού Φαλήρου. Την Παρασκευή 2 Οκτωβρίου οι μαθητές της Περιβαλλοντικής ομάδας του 1ου Γυμνασίου Νέας Σμύρνης παρουσίασαν ένα μικρό θεατρικό δρώμενο  «Η κυρά μας η μαμή» ,απόσπασμα από το πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης 2014-2015 που παρουσιάσθηκε στο σχολείο μας τον Ιούνιο του 2015 με θέμα «Κύκλος είναι και γυρίζει ….. την παράδοση θυμίζει». Με την συμμετοχή τους αυτή οι μαθητές μας υποστηρίζουν τον τίτλο της εκδήλωσης «ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ» και θέλουν να δείξουν ότι μαθητές με ευαισθησία στην διαφορετικότητα θα αποτελέσουν αργότερα πολίτες με όραμα και ιδανικά!

Κατηγορίες: Δραστηριότητες 1ου Γυμνασίου Νέας Σμύρνης. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.