Ετικέτες Ποιότητας eTwinning Έργων

Με χαρά ανακοινώνουμε την απονομή της Ευρωπαϊκής Ετικέτας Ποιότητας σε δύο από τα έργα με τα οποία ασχολήθηκαν μαθητές της τάξης μας κατά το σχολικό έτος 2019-20. Πρόκειται για τα έργα:

«Όταν δύο μαλώνουν-If 2 argue…» και

«Apollo 11 mission : Save The Earth Movement (STEM) – Αποστολή Απόλλο 11 – Σώστε τη Γη!»

Εθνική Ετικέτα Ποιότητας έλαβαν εκτός από τα δύο προαναφερθέντα έργα και το έργο

«Distance learning – stay at home!-Εξ αποστάσεως μάθηση-Μένουμε σπίτι!»

Να σημειώσουμε ότι τα έργα αυτά υλοποιήθηκαν κατά ένα μέρος στην περίοδο της καραντίνας. Το πρώτο έργο μάλιστα, συμμετέχει και στη διαδικασία για τα Ευρωπαϊκά Βραβεία-European Prizes. Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν του χρόνου τέτοια εποχή.

Θα ήθελα κλείνοντας να συγχαρώ όλους τους μαθητές και μαθήτριες του Β2  για την εργατικότητα και την δημιουργικότητά τους, καθώς και όλους τους γονείς που έστελναν τη δουλειά των παιδιών τους κατά τη διάρκεια της καραντίνας.

Εύχομαι, παιδιά, να συνεχίσετε με τον ίδιο ζήλο στον  δρόμο για τη γνώση και τη σοφία!!!

Κατηγορίες: eTwinning. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.