Εκδήλωση για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

Η Β2 τάξη ετοίμασε μια ανοιχτή εκδήλωση, που θα γίνει  την Τετάρτη 18 Μαρτίου 2020, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας  στις 6.00μμ  με θέμα την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο.

Πιο πάνω βλέπετε την αφίσα που δημιουργήσαμε όλη η τάξη μαζί. Αφού αποφασίσαμε όλοι μαζί τι στοιχεία θα βάλουμε στην αφίσα, τα προσθέσαμε σε μία ψηφιακή εφαρμογή που λέγεται canva.

Ομιλητές θα είναι :  ο κ. Ιωάννης Κούνιος, αστυνομικός, η κ. Καλλισθένη Δεμιρτζή, ψυχολόγος, ο κ. Απόστολος Σπένδας, καθηγητής Πληροφορικής, και οι μαθητές  της τάξης μας  που θα παρουσιάσουν στο κοινό την ενημέρωση που ακολουθεί.

Τελικά, λόγω κορωνοϊού, δυστυχώς, αναβάλαμε την εκδήλωση. Στα βίντεο που ακολουθούν μπορείτε να δείτε τις παρουσιάσεις των εισηγήσεων του κ. Σπένδα και της κ. Δεμιρτζή.

Κατηγορίες: Ασφάλεια στο Διαδίκτυο, Παγκόσμιες Ημέρες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.