Ιούλ 202111

Τα “Μονοπάτια Σταδιοδρομίας”, μετά τη μεγάλη επιτυχία της πρώτης διοργάνωσης τον περασμένο Φεβρουάριο, επιστρέφουν δυναμικά για να βοηθήσουν, αυτή τη φορά, όχι μόνο φοιτητές και αποφοίτους, αλλά και τους μαθητές λυκείου οι οποίοι καλούνται σε μερικές μέρες να συμπληρώσουν το μηχανογραφικό τους. Οι γονείς τους είναι και αυτοί ευπρόσδεκτοι να το παρακολουθήσουν.

Η ημερίδα αποτελείται από 19 πάνελ με 130+ εισηγητές (ανώτατα στελέχη επιχειρήσεων, ακαδημαϊκούς και επιχειρηματίες) με σκοπό να ενημερώσουμε τους νέους μας για τις επιλογές καριέρας (τα “Μονοπάτια” του τίτλου) ανάλογα με τη σχολή τους.

Τα 17 τμήματα που θα καλυφθούν είναι τα ακόλουθα:

Στατιστικής

Μαθηματικό

Ηλεκτρολόγων μηχανικών

Μηχανολόγων μηχανικών

Χημικών μηχανικών

Χημικών

Φαρμακευτικής

Πληροφορικής

Χρηματοοικονομικών

Ναυτιλιακών

Διοίκησης επιχειρήσεων

Νομικής

Φυσικό

Ανθρωπιστικές επιστήμες

Πολιτικές επιστήμες

Γεωπονικό

Κάθε πάνελ θα διαρκεί 1:30 ώρα και θα αποτελείται από έναν καθηγητή πανεπιστημίου και 6-8 στελέχη επιχειρήσεων, εκ των οποίων οι περισσότεροι έχουν σπουδάσει το αντικείμενο του πάνελ. Κάθε ομιλητής/ομιλήτρια θα κάνει μια σύντομη παρουσίαση 8-10 λεπτών για το δικό του/της “μονοπάτι” και μετά θα ακολουθήσει συζήτηση και ερωτήσεις από το κοινό.

Δεν υπάρχει κόστος συμμετοχής.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ & ΣΑΒΒΑΤΟ, 16 & 17 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021 ΣΤΙΣ 10:55 Π.Μ.

Όλες οι παρουσιάσεις της διήμερης εκδήλωσης εδώ

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Μονοπάτια Σταδιοδρομίας” για τους μαθητές και τις μαθήτριες πριν τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού

Ιούλιος 2021