Σχετικά

Ονομάζομαι Γιάννης Κονδυλόπουλος. Είμαι απόφοιτος του Φιλολογικού τμήματος του Α.Π.Θ. και κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών του ίδιου τμήματος. Από το 2001 υπηρετώ στη δημόσια εκπαίδευση. Έχω διδάξει σε Γυμνάσια και Λύκεια της Λακωνίας και της Ημαθίας. Κατά τα έτη 2004-2008, αποσπάστηκα στο Κέντρο Ελληνικής Γλώσσας, όπου συμμετείχα σε ομάδες εργασίας για τη δημιουργία της «Πύλης για την Ελληνική Γλώσσα» (τμήμα Λεξικογραφίας).
Από το σχολικό έτος 2009-10 υπηρετώ στο 4ο Γυμνάσιο Σπάρτης “Γιάννης Ρίτσος”” (πρώην Πειραματικό Γυμνάσιο Σπάρτης). Το ιστολόγιο αυτο αποτελεί προϊόν της κοινής προσπάθειας με τους μαθητές του Πειραματικού Γυμνασίου Σπάρτης και του 4ου Γυμνασίου Σπάρτης “Γιάννης Ρίτσος” για ένα χώρο δημιουργίας και καλλιέργειας του κριτικού/ψηφιακού γραμματισμού αλλά και της φιλαναγνωσίας.