Σεπ 25 2013

Ένας διαγωνισμός αλλιώτικος από τους άλλους

Ενημερωθείτε

Μια ευκαιρία να εκφράσετε μέσα από την τέχνη του video και γενικά των πολυμέσων την άποψή σας για τα τροχαία ατυχήματα. Στοχαστείτε πάνω στο δίπολο “ήρωες- αντιήρωες”. Ποιοί προκαλούν ατυχήματα; Σε τι κατάσταση βρίσκονται;  Τι τους σπρώχνει εκεί; Ποιοί είναι τα θύματα; Ίσως σας βοηθήσει να βρείτε ιδέες και να δώσετε μια άλλη οπτική στον προβληματισμό σας! Ότι θέλετε να ρωτήσετε είμαστε στη διάθεσή σας.   Όπως θα δείτε αφορά μεγαλύτερα παιδιά αλλά από τη στιγμή που μας το στείλανε στο σχολείο μας κάνουν άμεσα ενδιαφερόμενους. Εξάλλου πάντα υπάρχει πιθανότητα ένας/ μία μικρός/μικρή να …τους βάλει τα γυαλιά   Tα βραβεία για τους νικητές της κατηγορίας ηλικιών 19-25 ετών θα είναι: 1ο Βραβείο Video-Clip: Ταξίδι 5 ημερών στην Κωνσταντινούπολη. Το ταξίδι είναι προσφορά της Ιεράς Μητρόπολης Κυδωνίας και Αποκορώνου (νομός Χανίων) και περιλαμβάνει μεταξύ άλλων εκδρομή στο φανάρι, επίσκεψη στον Οικ. Πατριάρχη κ.κ. Βαρθολομαίο με τη συνοδεία του Μητροπολίτη κ.κ. Δαμασκηνού και σε λοιπούς ιστορικούς, αρχαιολογικούς και θρησκευτικούς χώρους. 1ο Βραβείο Ηχητικού Μηνύματος: Ταξίδι 3 ημερών σε χώρα της Ευρώπης. 1ο Βραβείο Δημιουργίας Αφίσας: Επίσκεψη, φιλοξενία και παραμονή 4 ημερών στα Χανιά, που βρίσκεται το Θεματικό Πάρκο Μνήμης των Θυμάτων Τροχαίων Δυστυχημάτων «Χρήστος Πολέντας». Tο ταξίδι είναι προσφορά του ξενοδοχείου Πανόραμα. Τα βραβεία συμπεριλαμβάνουν έξοδα δωρεάν μεταφοράς από Αθήνα και προς τους τόπους προορισμού, που αναφέρονται, έξοδα διαμονής και σίτισης, καθώς και έξοδα επισκέψεων σε θρησκευτικούς, αρχαιολογικούς και πολιτιστικούς χώρους. Για το δεύτερο και το τρίτο βραβείο των παραπάνω κατηγοριών θα δοθεί Ειδικός Έπαινος. Τα βραβεία για τους νικητές της κατηγορίας ηλικιών 15 – 18 ετών και 6 – 14 ετών θα είναι Ειδικοί Έπαινοι για κάθε κατηγορία εργασιών.

15 απαντήσεις μέχρι τώρα

Λυπούμαστε αλλά δεν επιτρέπεται η προσθήκη σχολίων προς το παρόν.