Εορτασμός της «ημέρας του π» στο Ζάννειο Πειραματιό Γυμνάσιο
Στα πλαίσια του Έτους Μαθηματικών μετά από πρόταση του Επιστημονικού Εποπτικού Συμβούλιου (ΕΠΕΣ) του Ζαννείου Πειραματικού Γυμνασίου, την Τετάρτη 14/3 εορτάστηκε η «η ημέρα του π» στο χώρο του Θεάτρου του σχολείου. Ο εορτασμός περιελάμβανε τέσσερις θεματικές ενότητες: Έκθεση έργων των μαθητών για το π σε μορφή πόστερ. Μικροπειράματα Υπολογισμού της τιμής του π. Παρουσιάσεις … Συνεχίστε να διαβάζετε το Εορτασμός της «ημέρας του π» στο Ζάννειο Πειραματιό Γυμνάσιο.
Αντιγράψτε και επικολλήστε αυτόν τον σύνδεσμο στον WordPress ιστότοπο για ενσωμάτωση
Αντιγράψτε και επικολλήστε αυτόν τον κώδικα στον ιστότοπό σας για να ενσωματωθεί