Erasmus+ Ανοίγει δρόμους, αλλάζει ζωές.

New Erasmus 2021 2027 EU emblem with tagline pos EL

Το σχολείο μας, από τη φετινή σχολική χρονιά, συμμετέχει σε διετές πρόγραμμα Erasmus+ για μαθητές και καθηγητές, με τίλτο NoOneOut- Our Diversity is our Great Asset. Η διοργανώτρια χώρα είναι η Ισλανδία και συμμετέχουσες χώρες είναι η Ιταλία, η Τουρκία, η Δανία και η Ελλάδα, την οποία εκπροσωπεί το Μουσικό Γυμνάσιο Χαλκίδας με Λ.Τ. Με μεγάλη ικανοποίηση αναφέρουμε ότι στο πρόγραμμα συμμετέχει και άλλο ένα Μουσικό Σχολείο, εκτός από το δικό μας, το Μουσικό Γυμνάσιο στο Sassari της Ιταλίας. Με μεγάλη χαρά τον προσεχή Μάρτιο το σχολείο μας θα υποδεχθεί και θα φιλοξενήσει τους μαθητές και καθηγητές της διοργανώτριας χώρας, Ισλανδιας, καθώς και τους μαθητές και καθηγητές από τις συμμετέχουνες χώρες, Δανία, Τουρκία και Ιταλία.

Κατηγορίες: Erasmus+. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.