Γυμνάσιο Νέας Βύσσας

Η επίσημη ιστοσελίδα

Μαρ 18

Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο

Λαμβάνοντας υπ’ όψη το με αριθμό  πρωτ. 34812/ΓΔ4/1-3-2018 έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ. μετά από εισήγηση του Διευθυντή του Σχολείου κ. Πασχάλη Αναστασιάδη, αποφασίσαμε να προβάλλουμε την Παρασκευή 9-3-2018 τις παρακάτω ταινίες μικρού μήκους.

Πρόκειται για μαθητικές δημιουργίες δύο ακριτικών Σχολείων, του 2ου Γυμνασίου Διδυμοτείχου (2014-2015) και του 1ου ΕΠΑ.Λ. Καλύμνου (2015-2016)!

Απαραίτητη προϋπόθεση, φυσικά, των σχολικών αυτών παραγωγών η κατάθεση ψυχής και πολλών εργατοωρών εμπνευσμένων συναδέλφων/ισσων και εξωτερικών συνεργατών!!!

Κοινός συνδετικός κρίκος, η εξαίρετη και ταλαντούχα συνάδελφος κ. Σπυροπούλου Μαρία, φιλόλογος, με ιδιαίτερη έφεση, τόσο στη συγγραφή των σεναρίων, όσο και στη σκηνοθεσία.

Δεν επιτρέπονται σχόλια.