Νοέ 19

ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ (οδηγίες προς γονείς)

Ενισχυτική διδασκαλία στο σχολείο μας, απαιτείται Υπεύθυνη Δήλωση από τους γονείς.

Η  μία  Αίτηση Δήλωσης μαθημάτων  είναι συμπληρωμένη και λειτουργεί ως υπόδειγμα

Οι ενδιαφερόμενοι να συμπληρώσουν την  Αίτηση Δήλωσης μαθημάτων και να σταλεί στο σχολείο  σκαναρισμένη ή ως φωτογραφία

Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΛΗΓΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

κάντε κλικ για να ανοίξουν τα αρχεία

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΑΙΤΗΣΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

ΑΙΤΗΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Νοέ 08

Ωρολόγιο Πρόγραμμα

ΠΡΟΣΟΧΗ… ΑΛΛΑΓΗ

ΤΟ Α1  την  2η ώρα έχει ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ και την 6η ώρα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

ΤΟ Γ2  την 2η ώρα έχει ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ και την 6η ώρα έχει ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ

Νοέ 05

Οδηγίες προς μαθητές για τηλεδιάσκεψη με την πλατφόρμα Webex meetings

Παρακάτω δίνονται οδηγίες προς τους μαθητές για τηλεδιάσκεψη με τη χρήση Υπολογιστή αλλά και κινητού τηλεφώνου ή tablet.

Τηλεδιάσκεψη μέσω Υπολογιστή

Τηλεδιάσκεψη μέσω κινητού τηλεφώνου ή tablet

Οκτ 27

28η Οκτωβρίου 1940

Φέτος τιμήσαμε την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 με  αφιερώματα   σε κάθε σχολική αίθουσα. Με βίντεο, ταινίες,  συζητήσεις, αφηγήσεις από τους υπεύθυνους καθηγητές  οι μαθητές μας ένιωσαν τον παλμό και το πνεύμα της  εθνικής γιορτής.

Η παράδοση της σημαίας  έγινε από την Υποδιευθύντρια κ Κουζίνα Σταυρούλα με μια λιτή τελετή.

Οκτ 08

Θεωρία Τεχνολογίας Γ΄Γυμνασίου

Παρακαλούνται οι μαθητές -τριες της Γ΄Γυμνασίου να κατεβάσουν το παρακάτω αρχείο,απαραίτητο υλικό για το μάθημα της Τεχνολογίας.

Υπ. Καθηγητής Στ. Αριστοτελίδης

ΘΕΩΡΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ Γ΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Σεπ 24

Πρόγραμμα Παρασκευής 25/9/2020

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25_9_20 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (1)

Σεπ 24

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΣΕ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Σεπ 23

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 24/9/20

Σεπ 23

Λειτουργία σχολείου Πέμπτη 24/9/2020

Αύριο το 1ο Γυμνάσιο θα λειτουργήσει στις 10:30 λόγω απολύμανσης μετά την λήξη της κατάληψης. Οι μαθητές των χωριών μπορούν να προσέλθουν με τα πρωινά δρομολόγια του ΚΤΕΛ και θα παραμείνουν με την επίβλεψη  καθηγητών  στην αυλή.

Σεπ 14

Ο Αγιασμός στο σχολείο μας

Με  τη παρουσία εκπροσώπων  της μαθητικής κοινότητας  τελέστηκε ο αγιασμός στον προαύλιο χώρο του σχολείου.Μετά την λιτή τελετή αγιάστηκαν και οι υπόλοιποι μαθητές που παράμειναν στις τάξεις με τους υπεύθυνους καθηγητές.

Καλή σχολική χρονιά με υγεία, φώτιση και υπομονή

Older posts «