Ημέρα: 28 Μαΐου 2024

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2024

ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ -ΙΟΥΝΙΟΣ 2024 (2)

Ενημέρωση από στελέχη του Κεντρικού Λιμεναρχείου Βόλου για την ασφαλή κολύμβηση

IMG 3974ceda6a43d08793bf1df4cfb9fdcf V        20240528 090313
Το Υπουργείο Ναυτιλίας & Νησιωτικής Πολιτικής/ Αρχηγείο Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής, στο πλαίσιο της ενημέρωσης των πολιτών με σκοπό την προστασία της ανθρώπινης ζωής στη θάλασσα και τη μείωση ατυχημάτων και πνιγμών, εκπόνησε εκπαιδευτικό πρόγραμμα, ειδικά διαμορφωμένο για παιδιά του Γυμνασίου, το οποίο φέρει τον τίτλο ΠΡΟΣΕΧΩ – ΜΑΘΑΙΝΩ – ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ. Τις εν λόγω παρουσιάσεις πλαισιώνει ειδικά διαμορφωμένο οπτικοακουστικό υλικό.
Στα πλαίσια αυτού του προγράμματος, τα στελέχη του Κεντρικού Λιμεναρχείου Βόλου,  Ηλέκτρα και Ασπασία Παπαδοπούλου,  παρευρέθησαν σήμερα Τρίτη 28 Μαίου 2024 στο χώρο του σχολείου μας και ενημέρωσαν με διαδραστικό τρόπο τους μαθητές μας. Την ενημέρωση παρακολούθησε και ο Σύμβουλος Εκπαίδευσης, κύριος Ιωάννης Δημακόπουλος, προσκεκλημένος από τη διευθύντρια Καλλιόπη Γουργιώτου.
Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διεύθυνση του σχολείου εκφράζουν θερμές ευχαριστίες τόσο προς τις αξιωματικούς του Κεντρικού Λιμεναρχείου Βόλου για την εποικοδομητική ενημέρωση και την επίλυση πλήθους αποριών των μαθητών μας όσο και προς τον κύριο Ιωάννη Δημακόπουλο που τίμησε το σχολείο μας με την παρουσία του.