Την Πέμπτη 1 Φεβρουαρίου 2024 οι εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών του σχολείου μας  επέλεξαν ένα διαφορετικό και πρωτότυπο τρόπο να ευχηθούν στους μαθητές μας “Καλή και Δημιουργική  Χρονιά με πρόοδο και επιτυχίες”. Αντί της καθιερωμένης κοπής της πίτας μοίρασαν σε όλους τους μαθητές μικρά δώρα και στον τυχερό κάθε τάξης από ένα μεγαλύτερο δώρο. Παράλληλα, από καιρό είχαν φροντίσει να φωτογραφήσουν όλους τους μαθητές της Γ΄ τάξης και οι φωτογραφίες μοιράστηκαν στους μαθητές ως ενθύμιο της μαθητικής τους ζωής στο Γυμνάσιο και ως αποχαιρετιστήριο δώρο.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διεύθυνση του σχολείου ευχαριστούν θερμά τις εκπροσώπους του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και εκφράζουν την απεριόριστη εκτίμησή τους  προς όλους τους γονείς και κηδεμόνες  που μεριμνούν για τη βελτίωση της σχολικής ζωής και εκδηλώνουν με τις ενέργειες τους την αγάπη τους και τη φροντίδα τους για τους μαθητές μας.